Aplikuj


Łukasz

Kraj pobytu: USA/Bloomfield Hills, stan Michigan
Data pobytu: 08. 2005-08.2006

Ten wyjazd całkowicie zmienił moje życie. Zdecydowałem się na studia w Wielkiej Brytanii. Przed wyjazdem myślałem, że wrócę do Polski i będę studiował filologię angielską.

Twoje obowiązki jako Au Pair?

Pracowałem 30-45 godzin tygodniowo: pobudka dzieci, przygotowanie śniadania, zawiezienie dzieci do szkoły, posprzątanie pokojów dzieci oraz kuchni, pranie rzeczy dzieci, odbiór dzieci ze szkoły, zabawa z dziećmi, pomoc w przygotowaniu kolacji i sprzątaniu po kolacji.

Jaki prezent zawiozłeś rodzinie goszczącej?

Dla chłopców - klocki z obrazkami z polskich bajek i grę Memory z polskimi i angielskimi nazwami. Dla rodziców album o Polsce i słodycze.

Twój sposób na czas wolny jako Au Pair?

Kino, kręgle, kawiarnia, intensywna nauka angielskiego.

Ile czasu potrzebowałeś, aby zaprzyjaźnić się z dziećmi?

10 sekund... Jak tylko wyszedłem z samolotu, starszy chłopiec wziął mnie za rękę i zaprowadził do samochodu. Tego samego wieczoru byliśmy już „buddies” z obojgiem dzieciaków.

Najmilsze chwile...

Wszystkie spędzone z dziećmi.

Moje rady.

Przy wyborze rodziny goszczącej zadawaj wiele pytań i kieruj się intuicją. Warto jest wyjechać, ale musicie mieć silną osobowość, być elastyczni i niekonfliktowi. Trzeba kochać dzieci, żeby zdecydować się na ten wyjazd.

Warto wyjechać?

Warto. Ten wyjazd całkowicie zmienił moje życie. Zdecydowałem się na studia w Wielkiej Brytanii. Przed wyjazdem myślałem, że wrócę do Polski i będę studiował filologię angielską.