Aplikuj


Mikołaj

Kraj pobytu: USA/Minesota
Data pobytu: 08.2014- nadal

Często podróżuję dotychczas zwiedziłem New York City, New Jersey, Mount Rushmore, South Dakota, Wisconsin, Washington DS, trzy razy zawitałem do Chicago, a teraz, w czerwcu wybieram się do Californii, Oregon i Washington State.Mój czas wolny i weekendy spędzam na zwiedzaniu i odkrywaniu USA z ludźmi, których poznałem.

W  trzeciej klasie liceum nie miałem sprecyzowanych planów na przyszlosc. Wiedziałem, że lubię uczyć się języków obcych i podróżować, ale nie miałem wybranego kierunku studiów. Dowiedziałem się o programie au pair. Zacząłem sporo czytać na ten temat. Śledziłem blogi osób, które opisywały swoje doświadczenia. Doszedłem do wniosku, że to jest idealny pomysł na moje życie. W lutym rozpocząłem przygotowywać aplikację, a juz 18 sierpnia siedziałem w samolocie, aby polecieć na szkolenie AuPair w New York. Tak zaczęła sie moja przygoda i nowe życie w Minneapolis, stanie Minnesota.

Pracuje w tygodniu jako au pair zajmując sie dwójką chłopców. Zawożę ich do szkoly i na zajęcia dodatkowe oraz spędzam z nimi czas do powrotu rodziców z pracy. Komunikuje sie z nimi bardzo dobrze i mogę szczerze przyznać, że są dla mnie jak młodsi bracia. Uczęszczam do college'u na wybrane przeze mnie zajecia. Teaz przygotowuję się do zdania egzaminu, który umożliwi mi rozpoczęcie studiow w wiekszosci krajow na świecie. Stałem sie także członkiem amerykańskiej rodziny, która nieraz sprawia, że czuje sie "jak w domu".

Często podróżuję ze znajomymi, a czasami z moja host family. Dotychczas zwiedziłem New York City, New Jersey, Mount Rushmore, South Dakota, Wisconsin, Washington DS, trzy razy zawitalem do Chicago, a teraz, w czerwcu wybieram sie do Californii, Oregon i Washington State.Mój czas wolny i weekendy spedzam na zwiedzaniu i odkrywaniu USA z ludźmi, ktorych poznałem.

Nagla zmiana życia, otoczenia, wszystkiego co sie zna, moze zniechecac do takiego wyjazdu. Jednak w wiekszosci przypadkow jest to  strach przed zrobieniem kroku naprzód i ruszeniem w Świat! Ja myslalem, ze poczatek bedzie bardzo trudny, ale juz w pierwszym dniu poznałem ludzi, którzy maja podobne pasje i zamiłowania. Zamieszkanie na drugim końcu świata w zupełnie nowym otoczeniu sprawia,ze swoje życie widzimy w zupełnie nowej perspektywie. Bardzo dużo sie uczymy. Jeśli checie aby ten wyjazd był udany to musicie być pozytywnie nastawienia i realizowac własne cele!

Wyjazd au pair bardzo mi pomógł w planowaniu mojej przyszłosci, poznaniu kultur z calego świata, rozwinięciu znajomości jezyków obcych, nawiazania nowych przyjażni i przede wszystkim zdobyciu nowych mozliwosci. Aktualnie przedłużam mój program z tą samą "host family" i pozostaję na drugi rok w USA. Zaraz po tym wybieram sie na studia w Minneapolis lub we Francji. Bardzo polecam  ten program wszystkim, którzy chcą zobaczyc jak  naprawde wyglada zycie w "amerykanskim filmie". Podążajcie za marzeniami!

 


Podróże Mikołaja