Aplikuj

 

GAWO Au Pair istnieje od 1999 roku. Firma od początku ma swoją siedzibę w Gdyni.


Początki działalności nie były łatwe. Do wszystkich krajów europejskich obowiązywały wizy. To znacznie wydłużało czas i koszty realizacji oferty. Dziś z trudnością funkcjonujemy bez Internetu, portali społecznościowych, szybkich mediów. Jednak wówczas żadna firma nie miała swojej strony internetowej ani fanpage’u na Facebooku. O możliwości wyjazdu w ramach programu Au Pair klienci dowiadywali się z lokalnych gazet. Poczta e-mail także nie była dostępna dla większości, dlatego chętni - tradycyjną pocztą - otrzymywali od Agencji GAWO katalogi z pełną informacją o ofercie oraz formularze do wypełnienia, które, również pocztą, odsyłali do biura. Dalej dokumenty wysyłane były do agencji partnerskich w innych krajach, a te przekazywały je rodzinom. Jeśli kandydat/ka spełniała oczekiwania, rodzina mogła do niej zadzwonić i ustalić szczegóły, a GAWO sfinalizować umowę pomiędzy stronami.


Pierwszą klientką naszego biura była studentka medycyny, która na swój wakacyjny pobyt Au Pair wybrała Mediolan we Włoszech. W chwili wyjazdu nie znała języka włoskiego, mówiła za to biegle po angielsku. Zakochała się w słonecznej Italii, ludziach, kuchni i języku. Po powrocie do Polski zgłosiła się na wymianę w ramach programu Erasmus, aby studiować we Włoszech medycynę przez jeden semestr…została do dziś!
Obecnie dzięki Internetowi możliwe jest nie tylko szybkie wyszukanie ogłoszenia, ale także znalezienie odpowiedniej rodziny dla siebie. Na stronie GAWO kandydaci mogą uzyskać wszystkie informacje, zarejestrować się, wypełnić formularz, odesłać swoje dane, które niezwłocznie zostają przekazane rodzinom.

Dawniej kandydaci Au Pair wyjeżdżali z nadzieją na zamieszkanie w pięknej okolicy u sympatycznych ludzi. O miejscu, gdzie spędzą przynajmniej kilka tygodni, czytali w książkach, oglądali zdjęcia nadesłane przez przyszłych pracodawców. Jednak zawsze towarzyszyła im niepewność, czy dokonali dobrego wyboru, czy spodoba im się nowe otoczenie. Dziś google maps i street view pozwala dokładnie sprawdzić miejsce, w którym zamieszkają przyszli Au Pair. Na skypie można przed wyjazdem poznać rodzinę, porozmawiać i oswoić się ze sobą, co łagodzi stres związany z przełamywaniem lodów przy poznawaniu.

Świadkiem tych wszystkich przemian było GAWO. Przez lata zbieraliśmy cenne doświadczenia. Nie zważając na początkowe trudności wysłaliśmy już kilka tysięcy Au Pair do USA i Europy! Od 2004 roku mamy certyfikat poświadczający wpis do rejestru agencji zatrudnienia KRAZ (numer certyfikatu 961).

Zobacz wszystkie Blogi, relacje, wspomnienia

Ania

Kraj pobytu: usa /Kalifornia
Data pobytu: 06.2011-06.2013

Z Gdyni jest blisko do San Francisco! Tak uważa Ania, która spędziła 2 lata w USA w ramach programu Au Pair a to był dopiero początek jej wielkiej podróży ! Czytaj jej blog, aby dowiedzieć się jak wyglądało jej życie w USA i co można ciekawego robić po zakończeniu pobytu au pair!
więcej

Paulina B.

Kraj pobytu: USA
Data pobytu: 10.11.2016

Dokładnie cztery miesiące temu spakowałam swoją walizkę i wyruszyłam tak naprawdę w nieznane. Czternastogodzinnym lotem otworzyłam nowy rozdział w swoim życiu. Przyznam nie było łatwo rozstać się ze znajomymi i rodziną, która jest dla mnie wszystkim. Jednak ekscytacja i pragnienie czegoś nowego było większe.
więcej