Aplikuj

Odkryj Holandię z Gawo Au Pair!

Wiatraki, tulipany, rowery, wysocy mężczyźni, coffeshopy, zamki to symbole Holandii. To kraj ludzi ceniących wolność osobistą, ład i porządek, ekologię oraz …kawę. Jeśli któraś z tych rzeczy jest Ci bliska, to pobyt u holenderskiej rodziny będzie dla Ciebie idealny.

Gawo Au Pair od 16 lat organizuje bezpieczne i legalne wyjazdy Au Pair do Holandii. W zamian za opiekę nad dziećmi otrzymasz kieszonkowe, wyżywienie oraz zamieszkanie. W wolnym czasie możesz uczęszczać na kurs językowy oraz poznawać nowych przyjaciół, z którymi będziesz odkrywać uroki Holandii!
"Holandia jest malutkim krajem z bardzo dużą zagranicą" - powiedział holenderski dyplomata Joseph Luns. To stwierdzenie oddaje charakter narodu żyjącego od wieków w przyjaznych stosunkach z cudzoziemcami. Holandia to kraj niezwykle tolerancyjny i liberalny. Warto go poznać, a jedną z najlepszy dróg do tego jest zamieszkanie u typowej holenderskiej rodziny.
Z Gawo Au Pair odnajdziesz tam urocze wsie, średniowieczną architekturę, gigantyczne budowle wodne, porty, śluzy, wiatraki, pola kwiatowe, mosty, liczne kanały, wysokie wydmy, bajkowe parki rozrywki, otwartych ludzi i bezstresową atmosferę.

Podróże

Program Gawo Au Pair daje niesamowitą możliwość podróżowania. Podróż po holendersku to podróż głównie rowerem. W Holandii jest 15 tysięcy kilometrów ścieżek rowerowych. Niektóre z nich są nawet podgrzewane. Na rowerach jeżdżą wszyscy, nawet premier rządu i jego ministrowie. Zatem jeśli jesteś amatorką wycieczek rowerowych, masz okazję zwiedzić ten kraj w swój ulubiony sposób.
Większość mieszkańców Holandii ma własną przyczepę kempingową, którą wyrusza na wakacje głównie do Francji lub Hiszpanii. Bardzo możliwe, że w trakcie swojego pobytu w Holandii, będziesz miała okazję zwiedzić także inne państwa.
Holandia słynie z urokliwych zakątków i pełnych atrakcji miast. Amsterdam – unikalna zbieranina ludzi z całego świata, w mieście Delft występuje efekt "wielkiego nieba" - optycznego złudzenia wynikającego z równinnego krajobrazu i depresji; Gouda – miasto słynące z pysznego sera (w sezonie letnim, w każdy czwartek rano, na rynku odbywa się atrakcyjny targ serów według odwiecznych zasad handlu) i bogatej historii; Haga – polityczna stolica Holandii z modernistyczną architekturą; Scheveningen – dawna wioska rybacka, dziś nowoczesny kurort nadmorski; Leiden – stare uniwersyteckie miasto ze średniowieczną zabudową, w którym urodził się Rembrandt; Rotterdam – jeden z największych portów świata, miasto z wiszącymi mostami i olbrzymimi centrami handlowymi oraz wiele innych miast, zachwycających swoją historią i wyglądem. 

Nauka

Język holenderski jest językiem trudnym do nauczenia „na sucho”, to znaczy bez bezpośredniego kontaktu z żywym językiem.
Gawo Au Pair oferuje Ci codzienny kontakt z językiem podczas pobytu u holenderskiej rodziny. Pozwoli Ci to nauczyć się jego melodii i akcentu oraz swobodniej porozumiewać się z innymi. Możesz także uczęszczać na dodatkowy kurs językowy, który pomoże Ci zdać egzamin z języka niderlandzkiego.
Dodatkowo potrenujesz także język angielski, ponieważ ponad 90% Holendrów posługuje się tym językiem.

Praca

Według wyników badań Unicefu holenderskie dzieci są najszczęśliwsze. Będąc Au Pair w Holandii będziesz mieć pod swoimi skrzydłami dzieci śmiałe, samodzielne, bezpośrednie, usportowione, przyjacielskie i towarzyskie. Więcej czasu spędzisz z nimi na dworze jeżdżąc na rowerze niż odrabiając lekcje. Holenderskie dzieci mają zadawane najmniej prac domowych z wszystkich krajów. Zatem nastaw się na dużo ruchu i zabawy. Staniesz się nie tyle opiekunem, co towarzyszem i kreatorem przygód.

Przygoda

Holandia określana jest "bezbożnym" krajem, w którym liczą się czyny a nie umoralniające kazania. Wyjazd do Holandii jako Au Pair to początek niezwykłej przygody z nową obyczajowością! Masz okazję poznać inny tryb życia, inną mentalność społeczną, inny sposób postrzegania świata. Gawo Au Pair stwarza warunki nie tylko do pracy i nauki, ale do przeżycia niezapomnianych chwil wśród interesujących ludzi z rożnych zakątków świata, których z pewnością nie brakuje w niebywale turystycznej Holandii. 

 

Jak zostać Au Pair?

1) Wypełnij ankietę zgłoszeniową i poczekaj na kontakt od naszego Koordynatora w celu zweryfikowania Twojej kandydatury.

2) Skompletuj wymagane dokumenty, przygotuj aplikację i podpisz umowę z Gawo Au Pair.

3) Wybór rodziny goszczącej.

-Będziesz rozmawiać z zainteresowanymi rodzinami goszczącymi przez telefon lub skype, aby wybrać tą idealną.

4) Rozpoczęcie Twojego pobytu w Holandii.

-Po wyborze rodziny, ustaleniu terminu wylotu spakuj walizki i leć na spotkanie z przygodą!

 

Nie zwlekaj i rozpocznij aplikację z Gawo Au Pair!

Zobacz wszystkie Blogi,relacje, wspomnienia

Aleksandra

Kraj pobytu: Majorka (Hiszpania)
Data pobytu: VII 2012 – X 2012

Ola przypadkiem znalazła się w Hiszpanii, ale pobyt Au Pair na Majorce był wspaniałym doświadczeniem.
więcej

Alicja

Kraj pobytu: USA
Data pobytu: XI 2011 -VII 2013

Dla Alicji program au pair w USA to ogromna zmiana w jej życiu . Poznanie Ludzi z całego Świata. Wspomnienia z tego okresu pozostaną na całe życie
więcej