Aplikuj

FAQ czyli najczęściej zadawane pytania.

Zebraliśmy tu wszystkie pytania najczęściej zadawane przez naszych klientów, zainteresowanych wyjazdem Au Pair do krajów europejskich. Sprawdź, czy znajdziesz tu odpowiedzi na Twoje pytania!

 

Standardowe koszty to: 

  • opłata agencyjna: 590 PLN (płatne w dwóch ratach) lub zgodnie z aktualną promocją
  • koszt dojazdu do rodziny goszczącej i powrotu do Polski
  • koszt ubezpieczenia np. karta Euro26 za ok. 60 PLN

Rodzina płaci Ci kieszonkowe oraz zapewnia zamieszkanie i wyżywienie podczas całego pobytu jako Au Pair.

Nikt nie oczekuje od kandydatów biegłej znajomości języka – po prostu musisz w miarę płynnie porozumiewać się po angielsku lub w języku kraju, do którego planujesz pojechać.

Jeśli potrafisz opowiedzieć o sobie, swojej rodzinie, zainteresowaniach, dotychczasowych doświadczeniach w opiece nad dziećmi, swoich wadach i zaletach, a także napisać list do potencjalnej rodziny goszczącej – poradzisz sobie bez problemu. Gdybyś nadal miała wątpliwości, czy Twój angielski jest wystarczający, wyślij nam w mailu (aupair@gawo.pl) list, w którym opisujesz siebie i swoje oczekiwania wobec programu Au Pair – ocenimy go bez żadnych zobowiązań!

Nie. W programie Au Pair mogą wziąć udział wszystkie osoby pełnoletnie (górna granica wieku zależy od warunków uczestnictwa wybranego kraju), które są stanu wolnego, nie posiadają własnych dzieci i ukończyły dowolną szkołę średnią. Nie jest wymagana matura ani status studenta. Ważne jest, aby każdy kandydat i kandydatka umieli porozumieć się w języku angielskim i mogli wykazać się dużym doświadczeniem w opiece nad dziećmi.

Oczywiście! Zachęcamy, abyś zgłosił/-a się do nas wiosną – będziesz miał/-a dużo czasu na przygotowanie aplikacji i spokojny wybór rodziny, a datę wylotu możesz ustalić dowolnie już po maturze.

Pomoc w opiece nad dziećmi sąsiadów czy znajomych, wolontariat w domach dziecka, udział w warsztatach i zajęciach z dziećmi, praktyki w przedszkolu i szkole – każdy bezpośredni kontakt z dziećmi w różnym wieku jest mile widziany. Ważne jest, aby ktoś potwierdził przepracowane przez Ciebie godziny na naszych formularzach. Musisz dostarczyć dwie referencje wystawione przez osoby spoza rodziny – to absolutne minimum. Jeśli uda Ci się zebrać więcej referencji – tym lepiej! Nasze rekordzistki przedstawiły nawet 7 referencji i dzięki temu szybko znalazły świetne rodziny goszczące. Pamiętaj, że referencje dodatkowe mogą być wystawione przez osoby spokrewnione i potwierdzać, że opiekowałaś się kuzynką lub siostrzeńcem.

Osoby, które je wystawiły, nie mogą pozostać anonimowe, ponieważ taki dokument jest niewiarygodny. Ponadto, naszym obowiązkiem jest telefoniczne potwierdzenie otrzymanych referencji, inaczej nie mogą one zostać zaakceptowane do aplikacji.

Oczywiście! Muszą spełniać wszystkie standardowe wymagania i umieć przekonać zainteresowane rodziny goszczące, że są równie wartościowymi kandydatami, co kobiety. Bardzo ważne jest, aby przygotowali bogate referencje i dobre zdjęcia.

To zależy przede wszystkim od tego, czy przygotujesz ciekawą aplikację, jakie masz doświadczenie w opiece nad dziećmi (ważny jest rodzaj sprawowanej opieki oraz liczba przepracowanych godzin), jakie wybrałaś zdjęcia do fotoprezentacji, czy jesteś gotowa zaakceptować rodzinę innego wyznania lub innego pochodzenia, czy palisz papierosy. 
 
Zdecydowanie największy wybór rodzin jest wiosną i latem, nieco mniejszy – jesienią i zimą. Zwykle nasi kandydaci znajdują rodziny w ciągu 2-6 tygodni. Nasza konsultantka udzieli Ci szczegółowych informacji o tym, jak powinna wyglądać aplikacja, aby gwarantowała duży wybór ciekawych rodzin.

Tak. Pamiętaj jednak, że podejmując decyzję o zostaniu Au Pair, przyjmujesz na siebie zobowiązania i nie powinnaś lekkomyślnie zmieniać zdania. 
 
Oczywiście – rozumiemy przypadki losowe i niezależnie od etapu zawsze będziesz mogła się wycofać. W większości sytuacji możesz jednak zostać obciążona kosztami związanymi z dotychczasowym udziałem w programie, które zostaną potrącone z wniesionej przez Ciebie opłaty.

Niestety tak. Niewiele rodzin jest gotowych zatrudnić do opieki nad dziećmi osobę palącą. Zapewne zostaniesz zobowiązana do powstrzymania się od palenia w obecności dzieci lub w domu swojej rodziny goszczącej. Jednak najgorsze, co możesz zrobić, to ukryć fakt, że palisz. Jeśli w aplikacji nie przyznasz się do tego, a po przyjeździe do rodziny zostaniesz przyłapana na paleniu, może to oznaczać koniec Twojego uczestnictwa w programie Au Pair i konieczność powrotu do Polski.

Działamy legalnie od 1999 roku. Mamy odpowiednie certyfikaty i upoważnienia. Jednocześnie zachęcamy do czytania umieszczonych na naszej stronie blogów i relacji Au Pairs, którzy za pośrednictwem naszego biura wyjechali w różne zakątki świata. Jeśli Twoi rodzice obawiają się o Twoje bezpieczeństwo, chętnie odpowiemy na nurtujące ich pytania. Chcemy mieć pewność, że nie masz żadnych wątpliwości co do naszej wiarygodności.

Nie, prawo jazdy jest obowiązkowe tylko przy wyjazdach do USA.

Nie odmawiaj od razu, nawet jeśli masz wątpliwości co do wieku lub liczby dzieci, albo lokalizacji. Każdą ofertę rozważ, do Twojej dyspozycji jest nasza konsultantka, z którą możesz omówić szczegóły. Porozmawiaj z rodziną przez telefon, wymień maile, poproś o zdjęcia, zadaj wiele pytań – i na spokojnie podejmij decyzję. Nie musisz jednak wydłużać niepotrzebnie tego procesu. Jeśli wiesz na pewno, że dana rodzina Ci nie odpowiada, napisz im grzecznie, że ich oferta jest interesująca, ale nie jesteś na 100% przekonana, że do nich pasujesz – to wystarczy.

Nie, wszystkie wpłaty muszą być dokonane na rachunek bankowy widniejący w umowie z Gawo Au Pair.

Au Pair musi wykupić własne ubezpieczenie zdrowotne na czas pobytu. Polecamy kartę EURO26 (koszt ok. 60zł).

W przypadku choroby trzeba zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela i opisać swoją sytuację. Jeśli sama umówisz się do lekarza, może się zdarzyć, że nie otrzymasz refundacji kosztów leczenia. Postępuj więc zgodnie ze wskazówkami zawartymi w broszurze ubezpieczeniowej, a przede wszystkim  zgodnie z tym, co usłyszysz od konsultanta infolinii firmy ubezpieczeniowej.

Nie ma takiego obowiązku.

Oczywiście. Jako osoba z doświadczeniem Au Pair w Anglii będziesz rozchwytywaną kandydatką, ponadto możesz liczyć na promocyjne warunki przyjęcia do programu amerykańskiego. Po więcej szczegółów skontaktuj się z naszą konsultantką.

Każda z Was otrzyma wiele ofert od rodzin mieszkających w różnych miejscowościach. Zastanówcie się wspólnie, czy ważniejsze jest dla Was mieszkanie blisko siebie, czy raczej wybór najlepszej rodziny niezależnie od lokalizacji. Jeśli musicie mieszkać niedaleko, najlepiej będzie, aby jedna z Was wybrała rodzinę jako pierwsza – druga będzie wówczas czekać na fajną rodzinę z okolicy. Zachęcamy jednak, abyście zwracały uwagę przede wszystkim na to, by znaleźć wspaniałą rodzinę, u której będziecie dobrze się czuły – to gwarancja sukcesu.

Jeśli nie chcecie się rozstawać, możemy Wam zaproponować wyłącznie wyjazd do Wielkiej Brytanii dla par – w tym celu prosimy o kontakt z konsultantką.

Tak, jest możliwość wyjazdu na wakacje.

Zapytaj o to rodzinę goszczącą, zanim zdecydujesz się do nich pojechać. Internet bardzo ułatwi Ci życie za granicą i kontakty z Polską.

To zależy od indywidualnych ustaleń z rodziną goszczącą. Zwykle rodzina będzie od Ciebie oczekiwać pomocy w przygotowaniach do świąt, co pomoże w Waszej integracji. Może się jednak okazać, że zyskasz wówczas dzień wolny

 Zależy to od rodziny goszczącej, ale bez ich zgody nie możesz zapraszać do domu gości.